“Grote behoefte aan gespecialiseerde ondersteuning bij projecten”
Verlichting speelt een cruciale rol in het creëren van sfeer en beleving in elke ruimte. Bij Cosenti uit Kortrijk, geleid door vennoten Fernand Vermeulen en Jan Mortier, staat onafhankelijk lichtadvies centraal. Met meer dan 60 jaar gecombineerde ervaring realiseert het bedrijf projecten door esthetiek en functionaliteit naadloos te integreren in energieefficiënte lichtplannen.

Fernand Vermeulen en Jan Mortier hebben indrukwekkende carrières opgebouwd in de verlichtingsindustrie. Fernand werkte bij gerenommeerde bedrijven als Modular, SLV, Wever & Ducré en TAL, terwijl Jan ervaring opdeed bij Delta Light en Lunoo. “Onze gezamenlijke passie voor verlichting leidde tot de oprichting van Cosenti. We streven naar unieke lichtoplossingen die zowel esthetisch als functioneel zijn. Licht heeft nu eenmaal de kracht om ruimtes te transformeren en emoties op te roepen”, verklaart Jan.
Het proces bij Cosenti begint met een grondige kennismaking om de wensen en behoeften van de klant te begrijpen. Op basis daarvan stellen Fernand en Jan een moodboard samen, wat zich verder vertaalt naar de ontwikkeling van een concept en uiteindelijk een gedetailleerd lichtplan. “Door een nauwe samenwerking met de klant, architect en installateur komen we tot een geïntegreerd plan dat perfect aansluit bij de architectuur en sfeer van de ruimte”, verduidelijkt Fernand. Cosenti werkt samen met een select aantal Europese fabrikanten die garant staan voor kwaliteit, esthetiek en functionaliteit. Hun verlichtingsoplossingen zijn ontworpen om de architectuur te versterken en de gewenste sfeer en functionaliteit te bieden. “Het verlichtingsaanbod is enorm: als je onvoldoende in die markt thuis bent, is het razend moeilijk om de juiste keuzes te maken. Er is dan ook een grote behoefte aan gespecialiseerde ondersteuning bij de realisatie van projecten.”
Zintuiglijke ervaringen
Cosenti investeert voortdurend in de professionalisering van hun dienstverlening. Binnenkort kunnen klanten online hun eigen moodboard samenstellen, wat de samenwerking en het ontwerpproces zal versnellen. “Intussen hebben we ook de Cosenti Club gelanceerd. Dat is een partnerschap met specialisten in onder meer geurmarketing, klank en beeld. Door licht te combineren met andere zintuiglijke ervaringen, kunnen we projecten naar een hoger niveau tillen.”
Naast hun focus op verlichting zet Cosenti zich ook in voor maatschappelijke doelen. “Elk gerealiseerd project gaat gepaard met een donatie aan de Pelicano-stichting, die strijdt tegen kinderarmoede in België. We vinden het belangrijk om iets terug te geven aan de samenleving en zo bij te dragen aan een betere toekomst”, benadrukt Jan. Cosenti steekt binnenkort in een nieuw kleedje: de onderneming verhuist naar de vroegere site van Quinze & Milan in Kortrijk. “We zullen er een deel van die site renoveren tot een kantoor met belevingsruimte en studio. Naast organische groei, kijken we ook naar overnames om onze expansie verder te zetten.”