Overslaan en naar de inhoud gaan
  • 26/02/2025

Maar liefst 60 ondernemers namen deel aan de eerste infosessie rond e-facturatie georganiseerd door Voka-KvK Vlaams-Brabant in samenwerking met UnifiedPost en PKF Bofidi. “Momenteel gebruiken onze Vlaams-Brabantse ondernemers nog te veel facturen op papier, horen we bij onze leden. Ze zijn vaak ook nog niet op de hoogte van de nieuwe wetgeving die bedrijven verplicht om vanaf 1 januari 2026 B2B facturen enkel elektronisch te verzenden”, zegt Kris Claes, gedelegeerd bestuurder van Voka-KvK Vlaams-Brabant. “Deze infosessie biedt daar verandering in.”

Vanaf 1 januari 2026 wordt het voor Belgische bedrijven verplicht om de facturen voor transacties tussen bedrijven onderling in een gestructureerd elektronisch formaat te versturen. 

Deze wetgeving heeft een tweeledig doel: enerzijds stimuleert de overheid hiermee de digitalisering van bedrijfsprocessen, anderzijds dienen e-facturen als een middel om btw-fraude te bestrijden en garant te staan voor een correctere btw-inning. Het wetgevend kader werd door PKF Bofidi verder in detail uitgelegd.
 

e-invoicing

Uit cijfers van UnifiedPost blijkt dat slechts iets meer dan 10% van de Belgische ondernemingen beschikt over een oplossing voor de verplichte e-facturatie. Sterker nog, uit diezelfde enquête in samenwerking met de accountsfederatie ITAA blijkt dat bedrijven zelfs nog niet op de hoogte zijn van deze nieuwe wetgeving.

Dat bedrijven worden aangezet om meer te digitaliseren juichen we toe. Alleen moeten zij wel goed op de hoogte zijn van de veranderingen en van de aanpassingen die moeten gebeuren in hun boekhouding. Dat meer dan 60 ondernemers langs kwamen voor uitleg, toont dat het thema nog niet goed gekend is. We zijn met Voka-KvK Vlaams-Brabant blij dat we hier verandering in hebben kunnen brengen.” Kris Claes, gedelegeerd bestuurder Voka-KvK Vlaams-Brabant

 

Contactpersonen

Laurens Vanbets

Adviseur Digitalisatie & Innovatie

Robbe Schippers Vos

Adviseur Finance

Motionmakers
Unifiedpost Group partnerlogo
Akkodis partner
Bofidi
Voka Kvk Vlaams-Brabant partner Brussels Airport
Propaganda
BMW Juma Leuven - Mechelen
ING
Logo SD Worx
Premed