Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Online

In dit gratis webinar kom je te weten hoe je van je energieproductie- en consumptie een verdienmodel kan maken. Wees als eerste mee met de trend van energieflexibiliteit en de mogelijke voordelen die dat kan opleveren

Alvast in een notendop

Wat?

Energieflexibiliteit is een cruciaal onderdeel van het snel veranderende energielandschap en de energietransitie. Flex houdt in dat gebruikers hun energieverbruik kunnen verhogen of verlagen, of zelfs tijdelijk kunnen opslaan, afhankelijk van bijvoorbeeld pieken in de productie van hernieuwbare energie of fluctuaties in de energieprijzen. 

Hoe?

Dit kan gerealiseerd worden door middel van slimme technologieën, zoals slimme meters, energiebeheersystemen, en apparaten zoals warmtepompen of laadpalen die automatisch reageren op prijsprikkels of signalen van het net. 

Waarom?

Flexibel omspringen met energie kan een competitief voordeel opleveren. Niet enkel helpt het om de energiefactuur te drukken, het maakt je als onderneming ook minder afhankelijk van externe factoren op de energiemarkten. Bovendien bestaat er al een mature onbalansmarkt, waarop bepaalde vermogens flexibel aangeboden kunnen worden tegen vergoeding. Ook op distributienetniveau staan flexibiliteitsmarkten in de steigers. Toch is het strategisch managen van energie en het in kaart brengen van flexibiliteit nog een betrekkelijk onbekend gegeven. 

In dit webinar

Er heerst nog veel onduidelijkheid over de noodzaak voor flexibiliteit, de vormen ervan en de mogelijkheden om er meerwaarde mee te creëren. Via deze webinar willen we dit kennishiaat wegwerken en concrete handvaten aanreiken om als onderneming zelf aan de slag te gaan met flexibiliteit, in het algemeen belang én om er valorisatie uit te halen.

De spreker

Yannick Van den Broeck is expert klimaat en energie bij het Kenniscentrum van Voka vzw.

In samenwerking met

Home | miK Kmo

Contactpersoon

Lawrence Van den Bogaert

Adviseur Duurzaam Ondernemen

Wanneer

Prijs

Gratis webinar

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Lees hier onze annulatievoorwaarden.

Contactpersoon

Lawrence Van den Bogaert

Adviseur Duurzaam Ondernemen

Wanneer

Prijs

Gratis webinar

Voorwaarden

Om privacyredenen geven we mee dat op dit event mogelijk beeldmateriaal wordt gecreëerd - in vorm van foto en/of film - dat nadien via Voka-mediakanalen kan worden gebruikt.

Lees hier onze annulatievoorwaarden.

Motionmakers
Unifiedpost Group partnerlogo
Akkodis partner
Bofidi
Voka Kvk Vlaams-Brabant partner Brussels Airport
Propaganda
BMW Juma Leuven - Mechelen
ING
Logo SD Worx
Premed